Wydarzenia

Sukcesy narciarskie

9 marca 2015 r. na stoku Słotwiny (Krynica-Zdrój) odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w narciarstwie alpejskim. Nasze męskie i żeńskie reprezentacje zdobyły drużynowo III miejsca (za Uniwersytetem Rzeszowskim i Politechniką Rzeszowską). W skład drużyny weszło dwóch studentów kierunku Turystyka i Rekreacja - Anrdiy Symovych i Oleh Ploskonos. Indywidualnie nasz najlepszy zawodnik Andriy Symovych uplasował się na doskonałym III miejscu. Warto dodać, iż w czołówce (około 10 zawodników) byli studenci, którzy niedawno wrócili z Mistrzostw Polski. Zawody były więc na naprawdę dobrym poziomie.

Skład całej reprezentacji WSIiZ: Anrdiy Symovych, Oleh Ploskonos, Damian Liśkiewicz, Beata Zubaka

Sukces sportowy w jeździectwie

Absolwent studiów licencjackich, Adam Kaźmierczak (na wspólnych fotografiach pierwszy z lewej) reprezentował Polskę na nieoficjalnych mistrzostwach świata studentów (AIEC SRNC World Final), które odbyły się na Florydzie w USA. AIEC SRNC NATIONS CUP to rywalizacja sportowa połączona z ogólnoświatową integracją studencką. Polska od paru lat uczestniczy w tych rozgrywkach, jest znana i ceniona pod względem wyników sportowych. Polska Ekipa składała się z 3 Zawodników (Agnieszka Chmielowska - WLKS Krakus Swoszowice, Adam Kaźmierczak - KJ Leśna Wola Głogów Małopolski, Jarosław Koziarowski - WLKS Krakus Swoszowice). Polska w klasyfikacji końcowej (dressage i skoki) zajęła 3 miejsce, zaś w Rankingu Oficjalnych Zespołów wygrała i otrzymała prawo startu w następnym sezonie w GOLD LIGUE. Adam zajął II miejsce w skokach przez przeszkody.

Salon pracodawcy

W semestrze zimowym 2014/2015 studenci kierunku Turystyka i Rekreacja uczestniczyli w kilku spotkaniach z cyklu Salon Pracodawcy. 8 grudnia 2014 r. odbyło się spotkanie z przedstawicielami hotelu Hilton Garden Inn w Rzeszowie. Tematem spotkania była prezentacja możliwości zatrudnienia naszych studentów i absolwentów w różnych działach hotelu Hilton. Przedstawiciele zachęcali studentów do podjęcia pracy w hotelu ze względu na panującą tam dobrą atmosferę oraz duże możliwości, jakie daje praca w hotelu typu sieciowego gwarantującego wysoki standard proponowanych stanowisk pracy.

Czytaj więcej...

Konferencja kół naukowych 2014

23 maja 2014 r. odbyła się w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej VI Edycja Ogólnopolskiej Studenckiej Konferencji Naukowej „Nauka i pasja – kluczem do sukcesu”. Zasadniczym celem konferencji była prezentacja poglądów młodych naukowców, wymiana opinii na płaszczyźnie naukowej oraz integracja środowisk akademickich. Członkowie Ekologiczno-Przyrodniczego Koła Naukowego Oleksandr Mlynar oraz Valeria Komohorodska zaprezentowali swój projekt Ekorozwój a miasta przyszłości w panelu: Zdrowie, Turystyka i Rekreacja.

Czytaj więcej...

KWHotel - System zarządzania hotelem w lab. KA101A

KWHotel - system wspomagania zarządzania obiektów noclegowych. Dzięki współpracy z firmą KajWare studenci kierunku Turystyka i rekreacja mogą w praktyczny sposób realizować zadania związanie z obsługą gości hotelowych na poziomie recepcji hotelowej oraz zarządzać funkcjonowaniem obiektu noclegowego. Z programu hotelowego KWHotel korzysta już ponad 3000 obiektów noclegowych na całym świecie. System dostępny jest dla studentów kierunku Turystyka i rekreacja w laboratorium systemów rezerwacji turystycznych w Kielnarowej KA101A.

Copyright © 2013 | Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania | Kierunek Turystyka i rekreacja | Logowanie

WSIiZ